ČLÁNEK

Páté místo pro sebe v dramatu uzmuli Švédové

04.08.2023 | Redakce

Švýcaři byli vítězství v souboji o páté místo blízko, ve 26. minutě vstřelili dvě rychlé branky a vedli 2:0. Tre Kronor ale ještě do přestávky snížili a nakonec ve vyrovnaném souboji rozhodli v prodloužení díky Linusi Erikssonovi.

Zápas č. 10  •  pá 4.8.2023  •  15:30  •  Videozáznam
Švédsko
3:2pp
( 0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Švýcarsko
Švédsko: Liv (Axelsson) – Sahlin Wallenius, Eliasson, Freij, Vilén, Olsson, Persson – Sterner, Zetterberg, Nordlund – Olofsson, Eriksson (C), Eklund – Holst-Persson, Pettersson (A), Fernström (A) – Toresson, Björck, Jarbsjö – Zetterlund
Švýcarsko: Lachat (Kirsch) – Muggli (C), Kurt (A), Ustinkov, Meier, Blessing, Geisser, Sansonnens – Wehrli, Grossniklaus, Antenen – Ponzetto, Reber, Forget – Bosson (A), Tarchini, Cattin – Giger, Mottard, Wey – Körbler
Branky a asistence: 34. Toresson (Sahlin Wallenius), 39. Zetterlund (Eriksson), 61. Eriksson – 26. Forget (Muggli, Ustinkov), 26. Bosson (Tarchini)
Střely: 24:19 (7:7, 9:5, 7:7 - 1:0).
Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Kika, Vrba – Axman, Komínek. Diváků: 420.

Fotogalerie

Švédsko Švýcarsko
 

Komentář

První třetina byla opatrná z obou stran a také střelecky poměrně chudá, žádná větší gólová šance k vidění nebyla.

Nerozhodný stav protrhli až ve 26. minutě Švýcaři. Jorda Forget při přesilovce tečoval puk vskutku perfektně a švédský gólman už nestihl zareagovat. 

Hned za 11 sekund přišel pro Tre Kronor ještě větší šok. Okamžitě po rozehrávce byli Švédové nepozorní a po rychlém útoku Švýcaři zvýšili na 2:0. Tarchini skvělou přihrávkou přes brankoviště našel na pravém křídle úplně volného Davida Bossona a ten zakončoval do poloprázdné branky.

Pak už konečně zapnuli i seveřané, kterým se ještě do konce třetiny podařilo srovnat. Nejprve ve 34. minutě po pěkné kombinaci vyslal z levého kruhu nechytatelnou dělovku Mäns Toresson, minutu a půl před sirénou pak po rychlém brejku udeřil Henrik Zetterlund.

Třetí třetina už byla opět opatrná. Minutu před koncem měl ale obrovskou šanci Švýcar Körbler, z minimální vzdálenosti trefil jen horní tyčku a Švédové si pořádně oddychli. 

Nakonec se šlo tedy do prodloužení. Linus Eriksson hned 35 sekund po jeho začátku předvedl parádní individuální akci po levém křídle, natlačil se před brankáře a procedil puk do jeho sítě.

Švédové tak na turnaji nakonec končí na pátém místě, Švýcarům po sympatických výkonech zůstala jen šestá pozice. 

Ohlasy trenérů

Johan Rosén (Švédsko): Myslím, že dnes jsme byli mentálně pořád trochu ve včerejším zápase proti Čechům. Včera přišlo hodně lidí a to vám dá extra energii. Takže dnes jsme potřebovali víc času, abychom si zvykli na podmínky. Prohrávali jsme 0:2, ale kluci tvrdě makali, abychom zápas otočili. Někteří papírově slabší hráči dnes ukázali dobrý výkon a skórovali. Na turnaji jsme vyhráli tři zápasy ze čtyř, takže celkový výsledek je zklamání. Ale jsme rádi za všechna vítězství, musíme hrát každopádně solidněji po celý zápas.

Patrick Schöb (Švýcarsko): Byl to hodně těsný zápas. Klasický duel o páté míso. Oba týmy by se určitě raději viděly v semifinále. My jsme ale chtěli udělat vše pro to, abychom dnes vyhráli. Nakonec jsme měli i docela smůlu. Na turnaji jsme ukázali, že můžeme hrát proti jakémukoliv týmu. Kanada byla samozřejmě lepší než my, ale jsme šťastní za vítězství proti Finsku a Slovensku. Dnes byla výhra také velice blízko. Ukázali jsme celkově velmi dobré týmové výkony, přestože nakonec nemůžeme být spokojení s tím, že končíme až šestí z osmi týmů.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

A LIRE EN FRANÇAIS : https://hc.hockey/RepechageCHG24Led by No. 4 pick Cayden Lindstrom, #HlinkaGretzkyCup alumni went early and often at the #NHLDraft—53 from six countries heard their names called in Las Vegas.De nombreux anciens de la #CoupeHlinkaGretzky ont été choisis au #RepechageLNH, dont Cayden Lindstrom au 4e rang. Au total, 53 anciens provenant de six pays ont été nommés a Las Vegas.

Facebook

A LIRE EN FRANÇAIS : https://hc.hockey/CHGLNH24With the #NHLDraft just a day away, #HlinkaGretzkyCup alumni – including a sizeable Canadian contingent – are set to take the next step in their hockey journeys.A la veille du #RepechageLNH, les anciens de la #CoupeHlinkaGretzky – dont une délégation canadienne nombreuse – sont prets pour la prochaine étape de leur parcours au hockey.

Facebook

DID YOU KNOW? Twenty players competing in the #StanleyCup Final are #HlinkaGretzkyCup alumni, including three who played in Edmonton in 2018. Tickets for the 2024 tournament are ON SALE NOW at www.HlinkaGretzkyCup.ca.LE SAVIEZ-VOUS? 20 joueurs qui participent a la finale de la #CoupeStanley sont des anciens de la #CoupeHlinkaGretzky, dont trois qui ont joué a Edmonton en 2018. Les billets pour le tournoi de 2024 sont EN VENTE MAINTENANT au www.CoupeHlinkaGretzky.ca.???? Dylan Holloway???? Philip Broberg???? Anton Lundell