ČLÁNEK

V severském derby dominovali Švédi a berou bronz!

10.08.2019 | Redakce

Piešťany – V první třetině se prosadil za Tre Kronor opět Daniel Ljungman, Fini poté sice dokázali vyrovnat na 1:1, ale na víc se nezmohli. Vítěznou branku si připsal Garfve a s bronzem mohou být spokojeni Švédové.

Zápas č. 17  •  so 10.8.2019  •  17:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Finsko
1:5
( 1:1, 0:2, 0:2)
Švédsko
Finsko: Blomqvist (Jatkola) – Viro, Puutio (A), Nyman (A), Niemelä, Määttä, Rafkin, Koskela – Järventie, Hirvonen (C), Korkalainen – Seppälä, Aatu Räty, Lambert – Luoto, Mäenpää, Liukas – Niemi, Määttä, Karnaranta.
Švédsko: Clang (Wallstedt) – Leo Lööf (C), Styf, Andrae, Wallinder, Nordlund, Grans, Kumlin – Nybeck (A), Ekmark, Olausson – Eklund, Ljungman, Hedlund – Torgersson (A), Hallén, Linus Lööf – Eriksson, Garfve, Magnusson.
Branky a asistence: 19. Korkalainen (Puutio, Hirvonen) – 9. Ljungman (Eklund), 31. Garfve (Andrae, Nybeck), 35. Ekmark, 46. Torgersson, 56. Torgersson (Nybeck)
Střely: 37:31 (10:12, 7:10, 20:9).
Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Stano, Baluška – Konc ml., Kacej. Diváků: 428.

Komentář

V brance Švédska se objevil podruhé v turnaji Clang, místo Walldstedta, který odchytal těžký zápas s Kanadou. Naopak na druhé straně se změna nekonala a Blomqvist se postavil do branky po páté v řadě.

Od začátku měl zápas velmi vysoké tempo a DANIEL LJUNGAM byl prvním, kdo se trefil! Z předbrankového prostoru prostrčil kotouč skrz výstroj brankáře a Tre Kronor vedl 1:0. Stejný hráč měl o chvíli později další možnost, když po obtočení branky ho vychytal betonem Blomqvist. Suomi ke konci třetiny dostalo možnost početní výhody a když VEETI KORKALAINEN vyzrál střelou bekhendem na Clanga, byli Fini odměněni a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Ve druhé části si Švédi mohli vzít vedení zpět, protože výběr Suomi šlo pouze do tří, nicméně výhoda přes půl minuty nebyla využita. A stejná situace se dokonce opakovala! Tentokrát měl Tre Kronor ještě delší příležitost, a to na 56 sekund. Z dorážky procpal puk nad beton ISAK GARFVE a Švédi konečně využili této výhody.

Fini pykali za vyloučení, jelikož ve 34. minutě zvyšoval ELLIOT EKMARK a využil další přesilovou hru. Tři korunky zásluhou Andraeiho napálili později tyčku a po druhé třetině svítil na ukazateli jenom stav 1:3.

Ve třetí třetině Fini sice přidali a dostali soupeře pod velký zámek, ztroskotali ale na brankáři Clangovi a naopak po levé straně ujel do brejku DANIEL TORGERSSON, který se v zakončení nemýlil. V 56. minutě se DANIEL TORGERSSON trefil dokonce podruhé, když zrovna výběr Suomi to riskl bez brankáře a ukončil definitivní naděje Finska.

V severském derby tedy vyhráli modrožlutí hráči Tre Kronor 5:1 a po zápase mohli navléknout bronzové medaile. 

Ohlasy trenérů

Magnus Hävelid (trenér Švédska): „Jsem velmi šťastný, byl to těžký zápas. My jsme chtěli opouštět Piešťany s výhrou a dnes jsme odehráli všechny třetiny velmi dobře. Včerejšek byl velmi těžký a smutný zároveň pro nás…ale říkal jsem hráčům, že zápas o bronz musíme zvládnout, že to je pro jejich budoucnost. Myslím, že rozhodlo to, že ve druhé třetině jsme dokázali využít dvě přesilovky, Fini vypadali navíc zde dost unavení. "

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??