ČLÁNEK

Ruská mašina přetlačila Švédsko 3:0 a dále vede skupinu B

06.08.2019 | Redakce

Piešťany – Brankář Wallstedt držel naděje Švédska až do 53. minuty. Poté se ruskému celku povedlo prosadit rovnou třikrát a o vítězi bylo jasno. Vítěznou branku si připsal po velkém závaru Ponomarjov.

Zápas č. 6  •  út 6.8.2019  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Švédsko
0:3
( 0:0, 0:0, 0:3)
Rusko
Švédsko: Wallstedt (Clang) – Andrae, Grans, Kumlin (C), Leo Lööf, Nordlund, Styf, Wallinder – Linus Lööf, Eklund, Ekmark – Eriksson, Garfve, Hallén – Hedlund, Ljungkrantz, Ljungman – Magnusson (A), Nybeck, Olausson (A) – Torgersson.
Rusko: Askarov (Motorygin) – Grušnikov (A), Čajka, Kirsanov, Kuzmin, Muchamadullin, Steklov, Zotov – Averšin, Burujanov, Didkovskij – Guščin (C), Chusnutdinov, Pašin – Ponomarjov, Ryčkov, Trinějev – Ťutněv (A), Zlodějev, Zugan.
Branky a asistence: 53. Ponomarjov (Zlodějev), 56. Trinějev (Čajka, Zlodějev), 59. Ťutněv (Ponomarjov, Pašin)
Střely: 26:52 (4:22, 14:16, 8:14).
Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Štefik, Müllner – Krajčík, Durmis. Diváků: 321.

Komentář

Odpolední zápas skupiny B odstartoval tlakem ruského týmu, ve 3, minutě Marat Chusnutdinov střílel z polotočky na zadní tyčku. Wallstedt byl však pozorný a jeho projektil zneškodnil betonem. Po následné akci napálil od modré čáry Šakira Muchamadullina pouze břevno švédské branky. Když už se Tre Kronor dostali do útočného pásma a akci zakončili střelou, přišlo vyloučení jejich hráče, protože William Eklund seknul brankáře přes lapačku. V následné přesilové hře zůstal osamocený na levém kruhu Didkovskije, Wallstedt opět sklapl včas betony. 

Dále pokračoval především tlak sborné, ta měla po celou dobu první periody o mnoho více střel i šancí, než jejich soupeř. Ponomarjov ukořistil puk jednomu z hráčů Švédska a zkoušel Wallstedta překonat bekhendem, ten ale zachoval klid při této situaci. Ke konci třetiny dostali Rusové možnost další výhody přesilovky, která nebyla moc vydařená a naopak se po ní zlepšili modrožlutí Švédi, Lööf se prohnal rychle až před branku, Askarov si jeden z málo zákroků pohlídal a do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Za což byli nejradši Švédové, kteří vypálili na branku jenom čtyřikrát, natož jejich soupeř rovnou dvaadvacetkrát.

Již ve druhé minutě druhé třetiny šli Rusové do čtyřech a museli si zahrát oslabení. Ljungman si sjel až před brankáře a pokoušel prostrčit touš skrz betony Askarova, to se mu nepovedlo a jeho celek poté úspěšný v této herní situaci nebyl. Sborná již v pěti se dostala k nebezpečnému brejku, kdy průnik Averšina nebyl dotažen k první brance zápasu, jelikož tři tyče minul. Perfektní výkon předváděl brankář Wallstedt, ten pochytal v oslabení pokusy Didkovskijho a zároveň Averšina. Ve 36. minutě ujel všem Ivan Didkovskij a Wallstedt musel čelit úniku. Didkovskij zkoušel naznačit střelu a poté zakončit, ale puk mu úplně sjel z hokejky a ani nezakončil. Dvě minuty na to jelo Rusko do přečíslení dva na jednoho, Pašín hledal na druhé straně Ťuťněva, na poslední chvíli zasáhl do přihrávky jeden z beků Švédska. V závěru periody střílel velmi tvrdě od modré Leo Lööf, ani ten neotevřel účet zápasu. Tre Kronor ovládli pouze jedinou statistiku po druhé třetině, a to vhazování. Jinak diktovali tempo ruští hokejisté.

Nástup do třetí třetiny měli lepší Švédové, to bylo zapříčené hlavně vyloučením ruského hráče. Andrea si na modré čáře troufnul na kličku a procpal se přes napadajícího útočníka, jeho následná střela branku jen minula. V oslabení se mohli Rusové klidně radovat, kdyby Zlodějev v situaci dva na jednoho lépe nahrával. Po pěti odehraných minutách této části projel po levé straně lehce Trinějev, natlačil se až před Wallstedta, který si na jeho kličku do forhendu počkal. 

V 52. minutě byl Linus Lööf poslán na trestnou lavici a sborná měla možnost konečně vsítit první branku. Brankář Wallstedt předváděl na brankové čáře skvělé zákroky, ale nakonec nestačil na důraznou dorážku VASILIJE PONOMARJOVA – 0:1! Po vzájemném vyloučení na obou stranách se hrálo ve čtyřech a ruský brankář Askarov velice pomohl svému mužstvu, když lapačkou zastavil střelu z vrcholu kruhů od Lea Lööfa. Necelých pět minut před koncem tečoval nahození od Čajky BOGDAN TRINĚJEV a puk zapadl nechytatelně pod horní tyč. Zcela hotovo mohlo být o minutu později, kdy Zlodjěv napálil z prostoru mezi kruhy břevno. Švédi si dvě a půl minuty před koncem vyžádali oddechový čas a riskli hru bez brankáře. PAVEL ŤUŤNĚV ze středního pásma však mířil přesně do opuštěné klece a jeho tým mohl slavit vítězství 0:3.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??