ČLÁNEK

Slováci po dalším skvělém výkonu padli s favoritem z Ruska 1:2 v prodloužení

07.08.2019 | Redakce

Piešťany - Další velké drama, další skvělý výkon Slováků. Ti potrápili lídra skupiny B Rusko, nakonec ale prohráli 1:2 v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil Bogdan Trinějev.

Zápas č. 12  •  st 7.8.2019  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Slovensko
1:2pp
( 0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Rusko
Slovensko: Opatovský (Latkóczy) – Fatul, Kňažko, Stacha, Nemec, Groch, Putala, Jombík, Ketner – Chromiak, Myklukha, Lašák – Kašlík, Rehák, Kolenič – Mastič, Faith, Bačo – Nemec, Petráš, Lipianský.
Rusko: Motorygin (Askarov) – Čajka, Steklov, Kuzmin, Muchamadullin, Grušnikov, Kirsanov, Zotov, Bujvan – Didkovskij, Zlodějev, Trinějev – Guščin, Chusnutdinov, Burujanov – Ťutněv, Ponomarjov, Pašin – Šumilin, Zugan, Averšin.
Branky a asistence: 44. Fatul (Chromiak, Lašák) – 40. Burujanov (Chusnutdinov, Muchamadullin), 63. Trinějev
Střely: 32:20 (12:5, 10:5, 10:9 - 0:1).
Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Baluška, D. Konc – Krajčík, J. Konc. Diváků: 1363.

Komentář

Slováci vstoupili do zápasu nebojácně, ale už po minutě a půl se prodral do šance Ponomarjov. Bekhendem v tísni beků minul. Stejný hráč nadělal problémy obraně domácích i o pár chvil později. Skvělou přihrávkou totiž vyzval ke skórování nikým nehlídaného Muchamadullina, před nímž zívala úplně prázdná brána. Obránce Sborné však nakonec největší šancí úvodní třetiny pohrdl a trestuhodně poslal kotouč mimo branku.

Přesně v polovině hrací doby se dostal do slibné příležitosti Kolenič. Motorygin ale střelu z pravého kruhu dokázal vytěsnit mimo tři tyče. O chvíli později ještě nebezpečně pálil Řehák, zařízení ale na rozdíl od svého spoluhráče netrefil.

Ve 37. minutě ještě stihl Šimon Opatovský výborným zákrokem zneškodnit kombinaci Muchamadullina se zakončujícím Chusnutdinovem. Ránu z první slovenský gólman ukryl do své výstroje včas. Zanedlouho ale nestačil na dorážku Nikity Burjanova z bezprostřední blízkosti po další dělovce Chusnutdinova. Rusové 40 vteřin před koncem druhého dějství vedli.

Jejich náskok ale netrval dlouho. Po přestávce Slováci na svého soupeře vlétli ve velkém stylu a Oliver Fatul využil přesilovou hru po důrazu v mezikruží. Ve finální fázi zápasu držel domácí skvělými zákroky gólman Opatovský. Šest minut před koncem vyrazil dělovku Ponormarjova z mezikruží a na konci základní hrací doby si poradil i s nepříjemným zakončením Guščina. 

Slovenský brankář vytasil několik výborných zákroků i v prodloužení, když skvěle zmenšil střelecký úhel Alexandru Pašinovi a vychytal v další gólovce Guškina. Nakonec se však proti ráně Bogdana Trinějeva z levé strany k bližší tyči natahoval marně.

Ohlasy trenérů

Ivan Feneš (trenér Slovenska): "Jsem rád, že se tu nebavíme potřetí o nějaký náhodě, ale že jsou tu chlapci, kteří naopak ukazují kvalitu. Dokázali jsme odehrát třetí den po sebe velmi náročný zápas, který nás stál opět velmi sil, ale pro mě je čest tyto chlapce trénovat. Ukazují neuvěřitelnou chuť se zlepšovat každým dnem. Viděli jsme v nich strašně moc pozitivní energie, a to je velkým přínosem pro nás. Stále jsme však jen na začátku naši cesty a chceme se zlepšovat každým dnem aspoň o kousek. Zatím se nám to daří, a to mě velmi těší."

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??