ČLÁNEK

Finové deklasovali Švýcary a jsou v semifinále

07.08.2019 | Redakce

Břeclav - Hokejisté ze země tisíce jezer měli přímý souboj o postup do semifinále kompletně ve své režii a výběr helvétského kříže rozmetali poměrem 6:0. Ve švýcarském zmaru tak pohasly i teoretické naděje českého týmu.

Zápas č. 9  •  st 7.8.2019  •  15:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Švýcarsko
0:6
( 0:2, 0:3, 0:1)
Finsko
Švýcarsko: Henauer (41. Patenaude) – Streule, Meier, Sidler, Delémont, von Allmen, Chanton, Nussbaumer – Knak (C), Fahrni, Reichle – Robin, Allenspach, Dufey (A) – Hofer, Lindemann, Zaugg – Bottini, Bieri, Derungs – Ritzmann (A)
Finsko: Blomqvist – Viro, Puutio (A), Nyman (A), Niemelä, Määttä, Rafkin, Koskela, Karnaranta – Järventie, Hirvonen (C), Suni – Seppälä, Aatu Räty, Lambert – Luoto, Mäenpää, Korkalainen – Niemi, Määttä, Liukas
Branky a asistence: 6. Lambert (Mäenpää, Niemelä), 9. Hirvonen, 22. Aatu Räty (Niemelä), 27. Järventie (Suni, Hirvonen), 32. Lambert (Niemelä), 45. Lambert (Rafkin, Määttä)
Střely: 19:38 (8:12, 3:13, 8:13).
Vyloučení: 4:2. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Hejduk, Šír – Rampír, Rožánek. Diváků: 268.

Fotogalerie

 

Komentář

Začátek klíčového klání o postup vyšel lépe reprezentantům Suomi. V úvodní přesilové hře napálil Mäenpääho křižnou přihrávku pod břevno švýcarské klece Brad Lambert. O pár minut později bylo ve finském táboře ještě veseleji, když se bekhendovou střelou prosadil také Roni Hirvonen.

Reprezentanti helvétského kříže byli blízko kontaktní brance v početní výhodě, Liekitt Reichle ale zakončil pohlednou kombinaci jen do břevna. Štěstí však stálo i při švýcarském brankáři. Horní tyč totiž zastavila i pokus Rätyho na druhé straně.

K čemu nedošlo na konci první periody, stalo se v úvodu té druhé. Aatu Räty se do listiny střelců zapsal povedenou tečí Niemeläho rány od modré. Z druhé části v tu chvíli nebylo odehráno ani 90 sekund.

Finský brankostroj se navíc ne a ne zastavit. V jedné z dalších přesilových her zužitkoval Suniho povedenou přihrávku zpoza brány Roby Järventie, a po pár minutách musel Henauer lovit puk ze sítě dokonce popáté. Brad Lambert prokázal největší důraz v blízkosti švýcarské brány a podruhé v zápase se mohl jít radovat.

Do třetí části nasadili Švýcaři do brány svého druhého gólmana. Ani Noah Patenaude však finské smršti dlouho neodolal. Brad Lambert byl jako první u odraženého kotouče, který nezištně nasměroval do švýcarské brány. Forvard Suomi tím pádem zkompletoval hattrick.

Hokejisté z alpské země se pak snažili alespoň zmírnit nepříznivý výsledek, jenže Finové už byli směrem dozadu bezchybní. Vítězstvím 6:0 tak skandinávský celek dokonal postup mezi elitní čtyřku turnaje. Švýcaři naopak znovu po roce budou hrát o sedmou příčku.

Ohlasy trenérů

Martin Höhener (Švýcarsko): Nezačali jsme vyloženě zle, ale dostali jsme velmi brzy dva góly ze situací, které jsme si mohli pohlídat. Často jsme chodili do oslabení. Nedařilo se nám to, s čím jsme vyrukovali předevčírem na Čechy. Za stavu 0:4 už hráči trochu rezignovali. Mám ale pocit, že náš tým má potenciál. Máme do budoucna s čím pracovat.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??