ČLÁNEK

Češi si po srovnání v závěru poradili se Švýcary v nájezdech!

05.08.2019 | Redakce

Čeští reprezentanti do osmnácti let začali skupinu zápasem proti Švýcarsku. Utkání se dlouho nevyvíjelo podle představ domácích fanoušků. Až dvě minuty před koncem základní hrací doby se podařilo svěřencům trenéra Berana vyrovnat. V prodloužení branka, i přes velkou Chlubnovu šanci, nepadla, a tak se šlo do nájezdů. V penaltové loterii byli hokejisté se lvem na prsou úsěpšnější a mohou se radovat z dvoubodového zisku.

Zápas č. 3  •  po 5.8.2019  •  19:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Česko
4:3sn
( 2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Švýcarsko
Česko: Bednář – Vacík, Baláž, Bláha, Hampl, Hrádek, Svozil, Malák, Kremláček – P. Novák, Gut, Malát – Chlubna, Myšák, Konečný – Matěj, Ivan, Macháček – Binias, Handl, Malý
Švýcarsko: Henauer – Meier, Streule, Delémont, Sidler, Nussbaumer, von Allmen, Chanton – Knak, Fahrni, Reichle – Robin, Allenspach, Dufey – Hofer, Lindemann, Zaugg – Bottini, Bieri, Derungs – Ritzmann
Branky a asistence: 5. Ivan (Matěj), 14. P. Novák (Gut), 59. Baláž (Hrádek), 65. Gut – 3. Hofer (Nussbaumer, von Allmen), 24. Allenspach (Chanton, Robin), 26. Derungs (Bieri)
Střely: 30:18 (8:4, 15:7, 7:7 - 0:0).
Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Ondráček, Špůr. Diváků: 1548.

Fotogalerie

 

Komentář

Švýcaři překvapili domácí tým hned v začátku utkání. Valentin Hofer se dostal do jedné z prvních střel vůbec a nenápadným pokusem využil zakrytého Bednářova výhledu - 0:1. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Pavel Matěj vyslal kotouč na branku, ten se ještě před ní odrazil od Ivana Ivana až za brankovou čáru a bylo srovnáno. Od této chvíle se do útoku tlačili především Češi, Švýcaři je přesto trápili rychlými úprky. Měli dva nebezpečně, z toho dokonce jeden samostatný, domácí obrana v čele s Bednářem ale odolávala. A naopak to byli Češi, kteří se ujali vedení. Pavel Novák byl při střídání velmi aktivní. Poprvé mu jeho akce sice nevyšla, ta druhá už ale stála za to! Křídelník první formace přebral kotouč ve středním pásmu, sám pro sebe vytvořil šanci a bravůrně ji přetavil v gól - 2:1. Češi byli do konce periody lepším týmem, třetí branku zatím ale nepřidali.

Na začátku druhé dvacetiminutovky moc příležitostí k vidění nebylo. Nejvýraznější byla ta Malátova, která skončila mezi rukou a tělem připraveného Henauera. Pak přišly dvě radostné švýcarské chvilky. Nejprve Dario Allenspach zavěsil zblízka přesně pod horní tyč, načež Keanu Derungs vyslal pořádnou jedovku a obrátil na 3:2 pro reprezentanty helvétského kříže. Svěřenci trenéra Berana se ale nenechali zaskočit a snažili se opětovně vyrovnat. Několikrát si vytvořili solidní tlak, který však stále ne a ne přetavit v branku.

Podobný obrázek nabídl také začátek třetí třetiny. Domácí hráči tlačili na soupeřovu obranu, která ale zůstávala nezlomná a držela hubený náskok. Nejslibnější příležitost se naskytla Tomáši Chlubnovi, jenž z otočky zacílil jen těsně mimo tyčku. Necelé dvě minuty před koncem byl ale úspěšnější Ondřej Baláž, který nahodil a kotouč propadl až za brankovou čáru. Břeclavské tribuny tak byly v euforii!

Šlo se do prodloužení. Švýcaři se nacpali do útoku jako první a v pásmu se dlouze drželi. Bednáře v bráně ale nikterak neohrozili. Na opačné straně se opět ukázal aktivní Tomáš Chlubna. Ten se po krásné individuální akci dostal až před bránu, kde však na připraveného strážce svatyně jen těsně nevyzrál. Brankář Henauer zastavil betonem kotouč těsně před brankovou čarou. Rozuzlení tak přinesly až nájezdy, v nichž byli úspěšnější domácí hokejisté, jenž tak mohli se svými fanoušky oslavit první výhru na turnaji.

Sestřih zápasu:

Ohlasy trenérů

Karel Beran (Česko): "Čekali jsme houževnatého soupeře a věci, které jsme čekali, se opravdu potvrdily. Nevstoupili jsme do utkání dobře. Chyběl nám pohyb a přechody do útočného pásmu. Nedokázali jsme se udržet na kotouči a když už ano, tak jsme tam moc dlouho nevydrželi. Utkání bylo o pohybu, soupeře jsme dokázali zatlačit, ale také tam byly pasáže, které chceme do úterý zlepšit. Na konci jsme věřili, že vyrovnáme a dostaneme zápas do prodloužení. To se podařilo."

Martin Höhener (Švýcarsko): "Utkání bylo velmi náročné, oba týmy hrály dobře. V závěru už rozhodovaly detaily a jeden z nich zápas zvrátil. Jsem šťastný za to, jak kluci bojovali, nemohu jim nic vyčíst. Na některých věcech musíme zapracovat, abychom zápasy proti takovým týmům vyhrávali."

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.

Facebook

For the second time, the #HlinkaGretzkyCup comes to Edmonton from Aug. 5-10! ??Pour la deuxieme fois, la #CoupeHlinkaGretzky aura lieu a Edmonton, cette fois du 5 au 10 aout! ??