ČLÁNEK

Lisler po nadílce Finům: Prohra se Švédy pomohla. Létali jsme ve hvězdách

05.08.2023 | Redakce

Po nevydařeném duelu se Švédy čekal v semifinále na reprezentaci do osmnácti let další severský soupeř. Finové ale nepředvedli výkon, který se od nich očekával, a Češi soka přestříleli 8:2. Útočník Oskar Lisler, který zaznamenal v utkání dva body (1+1), viděl důvody úspěchu paradoxně i v přechozí porážce s týmem Švédska.

Jak chutná být jeden krok od titulu na Hlinka Gretzky Cupu? ,,Skvěle, ale musíme do finále vstoupit úplně stejně jako dnes. Musíme být jedna duše a zůstat nohama na zemi,“ hlásí útočník Oskar Lisler po velevydařeném semifinálovém duelu, ve kterém Češi před parádní návštěvou v Břeclavi zdemolovali Finy. 

Česko bylo hrou Finů překvapeno, protože nehráli svůj typický rychlý a svižný hokej. ,,V předchozích zápasech hráli hodně rychle, ale dneska asi neměli den,“ říká Lisler.

,,Finové se po dvou rychlých gólech v úvodu dostali pod tlak a nám se hrálo o dost lépe,“ pokračuje.

I přes osmigólovou kanonádu český útočník věří, že tým určitě neztratil síly. ,,Musíme přes noc nabrat energii, zregenerovat a zítra na to vlítnout,“ prozrazuje plán na nejbližší hodiny.

Český výběr nakonec poměrně překvapilo, jak jednoduše to proti Suomi šlo. ,,Hráli jsme skvěle a doufám, že to zítra bude úplně stejné,“ říká Lisler.

Také se ještě vrátil k poslednímu utkání ve skupině, když čeští mladící padli se Švédy. ,,Určitě nám to pomohlo. Létali jsme ve hvězdách, ale pak jsme se vrátili do reality, že to není vůbec lehké, ale teď jsme ukázali, že na to máme a ve finále na to musíme jít úplně stejně,“ doplňuje.

Mladoboleslavský útočník si samozřejmě nemohl nevšimnout téměř čtyřtisícové návštěvy, které do Břeclavi dorazila. ,,Neskutečný. Doufám, že zítra to bude ještě lepší,“ dodává směrem k fanouškům a sobotnímu finále proti Kanadě. 

Lisler zavzpomínal na přípravné utkání s Kanadou před týdnem, které se osmnácte nepovedlo (0:5).

Jak na ně? ,,Musíme hrát úplně stejně jako proti Finům, bude to ještě rychlejší. Kanadští hokejisté jsou šikovní a velcí. Jsou technicky vybavení, rychlé bruslí. Musíme se přizpůsobit a hrát úplně stejně jako proti Finům,“ uzavírá před zápasem o všechno Oskar Lisler.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

Tickets are on sale for the #HlinkaGretzkyCup! ??Les billets sont en vente pour la #CoupeHlinkaGretzky! ??

Facebook

CIRCLE YOUR CALENDAR! The #HlinkaGretzkyCup schedule is out! ??A AJOUTER A VOTRE CALENDRIER! L’horaire de la #CoupeHlinkaGretzky est pret! ??

Facebook

Hlinka Gretzky Cup aktualizoval(a) úvodní fotku.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) profilový obrázek.

Facebook

Hlinka Gretzky Cup si aktualizoval(a) životopis.