Kanada přehrála také Švédy, o triumfu rozhodla ve třetí třetině

12.08.2014 | Vojtěch Jurák

Atraktivní zápas plný šancí, takový byl souboj Kanady a Švédska. Kanaďané si v něm během druhé třetiny vytvořili dvougólový náskok a přestože se Švédům podařilo snížit, vítězství si vzít už nenechali. Ve třetí části přidali další tři zásahy a dovedli utkání do vítězství 5:1.

Zápas č. 2  •  út 12.8.2014  •  14:00  •  Online přenos utkání  •  zápis SZLH
Kanada
5:1
( 0:0, 2:1, 3:0)
Švédsko
Kanada: Sawchenko (Booth) – J. Roy, Spencer, Brisebois, Meloche, Sompel, Bear (A), Hobbs – Crouse, N. Roy, Merkley (A) – Knott, Strome, Marner – Harkins, Barzal, Konecny (C) – Soy, Stephens, Musil
Švédsko: Sandström (Werner) – G. Carlsson, Kylington, L. Carlsson, Younan, Léman, Alftberg, Kalte, Larsson – Magnusson, Asplund (C), Davidsson – Dahlén, Ölund, Lööke – Dahlström, Erixon, Emanuelsson – Ahl, Ek Eriksson, Grundström
Branky a asistence: 27. Konecny (Barzal, Sompel), 35. Crouse (N. Roy, Merkley), 44. Stephens (Soy), 53. Stephens (Musil, Soy), 57. Harkins (t.s.) – 37. Magnusson (Younan)
Střely: 41:28 (8:12, 9:9, 24:7).
Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jonák, Novák – Stanzel, Šefčík. Diváků: 212.

Souboj Kanady a Švédska sliboval vzrušující podívanou a první třetina to rozhodně potvrdila. Kanaďané se od úvodního vhazování tlačili do útočného pásma a brankář Sandström musel čelit hned několika šancím. Švédové zanedlouho vyrovnali hru a mohli se dostat dokonce do vedení. Ahl se prokličkoval až před kanadského Sawchenka, slibnou šanci ovšem nevyužil. O několik minut později jeli Švédové ve třech na jediného obránce, ten však střelu útočníka Dahléna přizvedl do ochranné sítě. Kanaďané zahrozili v oslabení, trefili ale jen tyčku. Strhující první třetina nakonec branku nepřinesla.

Druhá část se nesla ve stejném duchu a šance se střídaly na obou stranách. Také střelci začali být úspěšnější. Kanadě se podařilo využít přesilovku díky Travisi Konecnemu, který doklepl do sítě odražený puk a poslal svůj tým do vedení. O několik minut později jej napodobil Lawson Crouse, jenž využil svého důrazu před brankou a dotlačil kotouč za čáru podruhé. Švédové se ocitli v nepříjemné situaci, nesložili však zbraně a ještě do přestávky je jim podařilo snížit na 1:2. Rychlou akci v útočném pásmu zakončil Philip Magnusson chytrou tečí před Sawchenkem.

Do třetí třetiny vstoupili Švédové s vidinou vyrovnání, z branky se však radovala Kanada. Mitchell Stephens si najel mezi obránce, dostal přesný pas a poslal puk za Sandströmova záda. Když se pak za devět minut trefil Mitchell Stephens i podruhé, začalo být zřejmé, že tento zápas už Švédové nevyhrají. Brankový výčet duelu uzavřel Jansen Harkins, který přesnou střelou mezi betony zužitkoval trestné střílení. Kanaďané vyhráli také druhý duel na turnaji a udělali výrazný krok na cestě do semifinále. Švédové dnes naopak vyšli bodově naprázdno.

Jody Hull (Kanada): Připadalo mi, že jsme se postupně během zápasu zlepšovali jako skupina. Jako tým se sehráváme, každý hráč dělal ty správné věci. Hra dopředu, to bude klíč k úspěchu. Zack (Sawchenko) byl opět výborný, zejména když jsme se bránili soupeřovým přesilovkám.

Jim Brithén (Švédsko): Myslím, že to byl dobrý zápas a pro nás velká výzva. Byli jsme dobře připravení a jsem opravdu spokojen s naší hrou v prvních pětadvaceti, třiceti minutách. Ve druhé polovině však byla Kanada lepší než my. Když prohrajete s lepším týmem, nezbývá než pogratulovat, poučit se a jít dál.