ČLÁNEK

Slovensko v druhom zápase prehralo so Švédskom, rozhodla jedna desaťminútovka

09.08.2016 | Veronika Pancuráková

Zverenci trénera Javorčíka neuspeli vo svojom druhom zápase turnaja na bratislavskom ľade. Väčšiu časť zápasu predstavovali pre Švédov minimálne vyrovnaného súpera a dostávali sa do veľkého množstva šancí, avšak v priebehu strednej dvadsaťminútovky štyrikrát inkasovali.

Zápas č. 5  •  út 9.8.2016  •  11:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Slovensko
3:6
( 0:1, 1:4, 2:1)
Švédsko
Slovensko: Ovečka, 29. Sklenár – Korenčík, Ivan, Kupec, Žiak, Boldižár, Marguš, Demo, Verbický – Ružička (C), Roman, Krivošík – Hrehorčák, Havrila, Liška (A) – Kelemen, Kövér (A), Fafrák – Eliáš, Kukľa, Stacho.
Švédsko: Söderblom (Eriksson) – Dahlin, Hedberg, Walfridsson, Brännström (A), Liliegren, Björkman, Wennlund, Berg – Ringsby, Bemström, Aterius – Elvenes, Lundeström, Hugg (C) – Zetterlund, Miketinac, Wernblom – Johansson, Tjernström, Sylvegård.
Branky a asistence: 21. Krivošík (Roman), 41. Hrehorčák, 56. Havrila (Žiak, Liška) – 16. Brännström (Walfridsson), 27. Liliegren (Elvenes), 29. Elvenes (Lundeström), 29. Johansson (Walfridsson, Sylvergård), 38. Miketinac (Liljegren), 45. Wernblom (Miketinac, Dahlin)
Střely: 33:27 (8:9, 13:11, 12:7).
Vyloučení: 6:5, navíc Sylvegard - 10:00. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.

Fotogalerie

Komentář

Slovenskí hokejisti vstúpili do svojho druhého zápasu tohtoročného Ivan Hlinka Memorial Cupu aktívne a opäť predvádzali dobrý výkon. V úvodnej časti stretnutia si vypracovali hneď niekoľko dobrých streleckých príležitostí a pre svojho súpera boli veľmi nepríjemní. Ešte v prvej päťminútovke mohol po Kupecovom nahodení otvoriť skóre Liška, ale jeho teč skončil tesne vedľa bránky. Následne našla krížna prihrávka dobre rozbehnutého Krivošíka, ale ten zakončil iba do gólmana Söderbloma. V polovici tretiny hralo Slovensko presilovku, počas ktorej si puk pri bránke prevzal Hrehorčák, nakorčuľoval si do ideálnej pozície a snažil sa skórovať, ale švédsky brankár nechal svoje betóny na ľade a puk za seba nepustil. Nevyužité šance Slovenska potrestal na opačnej polovici klziska v 16. minúte Brännström, ktorý nenápadne vystrelil spoza dvojice obrancov a trafil presne do ľavého horného rohu Ovečkovej bránky.

Do druhej tretiny sa tak vstúpilo za stavu 1:0 v prospech švédskych hráčov, ktorí dohrávali oslabenie z konca predchádzajúcej časti hry. To napokon nezvládli bez inkasovania a Slovensko si po necelej minúte strednej periódy na svoje konto pripísalo presilovkový gól. Jeho autorom bol Krivošík, ktorý sa napriahol v ľavom kruhu a trafil presne pod hornú žrď. Po tomto momente sa duel začínal v podstate od začiatku. Švédi sa ihneď pokúšali skórovať druhýkrát a ujať sa vedenia. V 23. minúte si mysleli, že sa im to podarilo, ale po konzultácii s videoarbitrom hlavný rozhodca oznámil, že švédsky gól bol dosiahnutý nohou a nemôže platiť. To hráčov s tromi korunkami na drese ešte viac nabudilo a prevzali kontrolu nad celým zápasom. Poslúžili im na to tri rýchle góly v rozpätí necelých troch minút, po ktorých sa z remízy razom stal pohodlný náskok 4:1. Za tohto stavu si slovenský tréner Javorčík vyžiadal oddychový čas a prišlo k zmene gólmana, ale aj náhradník ešte pred prestávkou inkasoval.

V záverečnej dvadsaťminútovke museli Slováci doťahovať štvorgólové manko a začali úspešne, keď sa po rovnej minúte hry presadil Hrehorčák a znížil na 2:5. Z pohľadu presných zásahov to však ešte stále nebolo všetko, pretože oba celky pridali ešte po jednom góle a duel sa napokon skončil švédskym triumfom 6:3. Slovákov môže tešiť dobrý výkon, ktorý predviedli počas 50 minút duelu. Počas nich boli Švédom minimálne vyrovnaným súperom.

Ohlasy trenérů

Norbert Javorčík (hlavný tréner Slovenska): Vyjadril by som spokojnosť s 50 minútami. Počas nich sme hrali naozaj dobre v útoku aj v obrane, ale musím povedať, že 10 minút nám naozaj nevyšlo. To bol rozhodujúci moment, kedy si Švédi vytvorili väčší náskok a ten sa nám už zmazať nepodarilo.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.