Švédsko porazilo po sedmigólové přestřelce Kanadu a raduje se z první výhry

06.08.2013 | Petr Horčička

Dočkali se, ale až ve svém druhém zápasu, kdy porazili zřejmě největšího favorita břeclavské skupiny – Kanadu. Seveřané v utkání sice prohrávali, ale ještě v první třetině dokázali nepříznivý stav otočit na svou stranu a co víc, v úvodu druhé třetiny zvýšili na rozdíl dvou branek. Tento náskok si už pohlídali a vítěznou branku zaznamenal v čase 46:09 William Nylander.

Zápas č. 6  •  út 6.8.2013  •  15:30  •  Online přenos utkání
Švédsko
4:3
( 2:1, 1:0, 1:2)
Kanada
Švédsko: Eriksson (od 47. Söderström) – Aho, Lagesson, Englund, Ollas Mattsson, Anddrsson, Johansson, Forsling, Timashov – Lindblom, Franzén, Kempe – Olofsson, Karlsson F. Kovacs – Törnqvist, Hölmström, Elgestal – Nylander Altelius, Muzito Bagenda, Karlsson A.
Kanada: Bilia (McDonald) – Hickets, Ekblad, Fleury, McKeown, Pilon, Neill, Carrier – Bennett, Point, Watson – Dal Colle, Fabbri, Virtanen – Chartier, Bishop, Hawryluk – Lemieux, Audette, McCann – Pépin.
Branky a asistence: 7. Kovacs (Bagenda), 9. Elgelstal (Timashov), 22. Elgestal, 47. Nylander (Karlsson A., Andersson) – 4. McCann (Lemieux), 44. Bennett (Watson), 49. Watson (Virtanen, Bennett)
Střely: 24:36 (7:11, 12:14, 5:11).
Vyloučení: 12:10, navíc Watson (CAN) 5 + DKU. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Hribík, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Diváků: 300.

Lepší vstup do utkání prožili hokejisté Kanady. Už ve čtvrté minutě vymyslel výbornou přihrávku Lemieux na Jareda McCanna, který poslal puk za záda švédského brankáře a otevřel gólový účet utkání – 0:1.

Švédové se postupně dostávali do zápasu a za svou aktivitu byli odměněni vyrovnávací brankou, o kterou se postaral Robin Kovacs - 1:1. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho, o dvě minuty později poslal Švédy do vedení Kevin Engestal, jenž svým gólem otočil stav tohoto atraktivního duelu – 2:1.

V dalších minutách tempo trochu upadlo, ale to nezabránilo Švédsku v cestě za třetí vstřelenou brankou. Tu vstřelil znovu Kevin Engestal krátce po úvodu druhé třetiny – 3:1.

To bylo z prostřední části hry takřka vše. Ovšem musíme zmínit přesilové hry Kanady, která jich hrála opravdu hodně, ale v této disciplíně byla, tedy až do poslední třetiny, téměř bezzubá.

Úvod poslední části hry nabídl hned dvě branky. Z té první se radovali Kanaďané. Watson využil nepozornost švédské obrany a poslal puk po brankové čáře na Sama Bennetta, pro kterého už nebyl žádný problém poslat kotouč do poloodkryté klece – 3:2. Z té druhé pak pro změnu Švédi, to když jim vrátil dvoubrankový náskok a klid na hokejky William Nylander – 4:2.

Ve 47. minutě byl zraněn švédský brankář Eriksson, jenž byl po chvíli odvezen na nosítkách mimo stadion. Jeho místo zaujmul Söderström, kterého po pár minutách na hřišti přivítal gólem Spencer Watson – 4:3.

To bylo z tohoto atraktivního zápasu všechno. Závěr utkání neunesl Sam Bennett, který nepřekousl porážku svého týmu a oslavující Švédy od sebe, cestou na střídačku, odstrkával krosčekem.

To ovšem nemění nic na tom, že Švédové zamíchávají tabulkou. Švýcarsko, Kanada i Švédi mají tři body, na čtvrté příčce figurují Češi, ale ty ještě druhé utkání teprve čeká.

Anders Eriksén (trenér Švédska): Dnes jsme podle mě hráli skvěle, o poznání jinak než poslední zápas. Přeci jen poslední soutěžní zápas jsme hráli v květnu. Zlepšujeme se zápas od zápasu. Možná nám to trochu kazí to teplo na stadionu. Že Kanda hraje do těla? Dnes mi to tak nepřišlo, neměli jsme s tím problém. Navíc ani nemají tak velké hráče.