Slováci prehrali s Ruskom rozdielom jediného gólu

05.08.2013 | Veronika Pancuráková

Vo svojom prvom vystúpení na Memorial Cupe zverenci trénera Bartánusa nestačili na súpera z Ruska a podľahli mu tesne 1:2. V samom závere stretnutia sa zbytočným vylúčením sami pripravili o možnosť vyrovnania.

Zápas č. 3  •  po 5.8.2013  •  17:30  •  Online přenos utkání  •  zápis SZLH
Slovensko
1:2
( 0:0, 1:2, 0:0)
Rusko
Slovensko: Pajpach – Maier, Romančík, Sloboda, Jaroš, Koch, Ivanič, Bilík, Moravčík – Paločko, Halama, Holešinský – Haščič, Kratochvíla, Milý – Krasničan, Adamčík, Kundrát – Novák, Sukeľ, Petráš
Rusko: Korobov – Sleptsov, Ljamkin, Cvetkov, Bojkov, Nasybullin, Šaripzjanov, Nazarkin, Dervuk – Zinoviev, Nikolishin, Vovčenko – Ryžkov, Kodola, Svečnikov – Lazarev, Fazlejev, Pilipenko – Lauta, Kamanev, Boltanov
Branky a asistence: 22. Halama (Maier, Holešinský) – 26. Lazarev (Nasybullin), 39. Pilipenko (Nasybulin, Lazarev)

Vyloučení: 4:3, navíc Holešinský (SVK) 5+DKZ. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Baluška, Bundil – Kacej, Šefčík. Diváků: 513.

SVK - RUS Pilipenko, Pajpach SVK - RUS Boltanov, Ivanič SVK - RUS Nikolišin, Maier SVK - RUS Lazarev goal SVK - RUS Fazlejev, Lazarev

Druhý duel Memorial Cupu v piešťanskej EASTON aréne začal bezgólovou dvadsaťminútovkou. Hneď v úvode stretnutia boli Slováci aktívni. Po necelých štyroch minútach hry Halama naservíroval puk pred bránu pre Holešinského, ale ten trafil iba betóny gólaman Korobova. O 4 minúty neskôr mohol hostí poslať do vedenia Pilipenko, ktorý mal po faule k dispozícii trestné strieľanie, ale zoči-voči Pajpachovi nepochodil. V zvyšnej časti tretiny sa hra prelievala zo strany na stranu, ale ani na jednej polovici ihriska diváci nevideli dostatočne dôrazné zakončenie.

V strednej časti hry sa už diváci presných zásahov dočkali. Prvé dva mali prívlastok presilovkové. Najskôr rozjasal tribúny Halama, o pár minút neskôr ich zase schladil Lazarev. Na ľade sa potom oba celky predbiehali v strelách na bránu a v celkovej aktivite, až napokon v závere Slováci zabudli na Pilipenka, ktorý v samostatnom úniku poslal Rusov prvýkrát v stretnutí do vedenia.

V záverečnej časti hry sa domáci snažili o vyrovnanie, lenže ich koncovky stroskotali na pozornom gólmanovi Korobovi. Najväčšiu šancu mal v úvode 54. minúty Romančík, ale jeho bomba od modrej čiary skončila ib na presúvajúcom sa gólmanovi hostí. V samom závere sa Slováci sami pripravili o možnosť vyrovnania vylúčením Adamčíka necelé dve minúty pred koncom.

Anton Bartánus: Rusi mali navrch, boli sme stále pod tlakom. Dobre zachytal brankár Pajpach, podržal nás. Aj chalani ale splnili veci, ktoré sme si povedali pred zápasom. Prehrať s Rusmi 2:1 pri takom pomere striel je pomerne lichotivé.

Pavel Baulin: Bol to náš prvý zápas v sezóne, chlapci ešte nehrali nič ani v reprezentácii, ani v kluboch. S výsledkom som spokojný, ale s predvedenou hrou veľmi nie, máme čo zlepšovať.