Češi přejeli Američany 7:2, zářil Adam Titlbach

31.07.2023 | Adam Čuba

Výborný vstup do Hlinka Gretzky Cupu zažila česká reprezentace do 18 let. Po velmi zdařilém výkonu se svěřencům Davida Čermáka podařilo přehrát výběr USA 7:2. Třemi asistencemi se blýskl mladíček Adam Benák, zdatně mu sekundoval jmenovec Adam Titlbach (2+1).

Zápas č. 3  •  po 31.7.2023  •  19:00  •  Videozáznam
Česko
7:2
( 1:0, 2:2, 4:0)
USA
Česko: Milota (Mařík) – Fibigr, Jiříček (A), Galvas, Král, Zielinski, Hlinský (C), Skok – Kos, Benák, Titlbach – Klíma, Sikora, Kubiesa – Lisler, Curran, Jecho (A) – Pohludka, Drančák, Humeník – Chludil.
USA: Heil (45. Bernstein) – Bales (A), Pitner (C), McLaughlin, Kleber, Keefe, Henricks, Felicio – Connelly, Swanson (A), Butella – Zellers, Park, Lee – Monteiro, Stefanek, Frank – McNelis, Hughes, Spellacy – Young.
Branky a asistence: 11. Titlbach (Benák), 33. Kubiesa (Sikora, Benák), 34. Kos (Sikora, Lisler), 44. Drančák (Titlbach, Pohludka), 45. Titlbach (Kos), 53. Sikora (Benák), 58. Jecho (Curran) – 33. Zellers (Connelly, Felicio), 40. Butella (Connelly, Swanson)
Střely: 31:21 (8:5, 12:11, 11:5).
Vyloučení: 4:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Jeřábek, Kosnar – Dědek, Klouček. Diváků: 2197.

Zápas začal ve vskutku dobrém tempu, oba týmy hýřily pohybem. Iniciativy se chopili spíše Češi, kteří si už v úvodních minutách vytvořili několik velmi slušných šancí. USA mírně vrátila do hry přesilovka, ve které zahrozil především Zellers z mezikruží. Jinak si ale Národní tým poradil dobře.

V 11. minutě jsme se dočkali prvního gólu. Adam Titlbach si najel na osu a parádně trefil – 1:0. Češi se snažili prosazovat i nadále. Slušnou šanci si vypracoval Pohludka, z dorážky to zkoušel Sikora.

Po vyloučení hned dvou Američanů měli Češi skvělou příležitost navýšit skóre, nicméně brankář Heil zvládl vše vyřešit. Nepřekonal jej ani Petr Sikora, jehož rána z dálky zacinkala na tyčku.

Druhá třetina pokračovala ve svižném tempu, gólovou dorážku měl na holi Ondřej Kos, sympaticky to zkoušel i Adam Benák. Český brankář Jakub Milota sice tolik práce neměl, nicméně i tak musel předvést pár jistých zákroků, například proti po pravé straně unikajícímu Leeovi.

Spojené státy se dočkaly vyrovnání při přesilovce, kdy nikým nehlídaný Will Zellers uklidil kotouč do sítě. Národní tým si každopádně vedení vzal rychle zpět, a to při dvojnásobné přesilovce, která navíc trvala kompletní dvě minuty. Matěj Kubiesa si počkal u levé tyčky a dopravil kotouč za záda soupeřova gólmana. V pokračující výhodě se navíc, tentokrát z druhé strany prosadil po výborné Sikorově přihrávce Ondřej Kos – 3:1.

Češi byli samozřejmě na koni a vytvořili si ještě několik slušných šancí. V závěru ale skóroval soupeř. Hráči v modrém kompletně vyšachovali českou obranu a Eera Butellu zakončil do prázdné brány.

Na začátku poslední části hry přišel veledůležitý gól jistoty. Adam Titlbach narýsoval parádní pas před bránu a Samuel Drančák tečoval kotouč do sítě – 4:2. Američanům nezbylo nic jiného než otevřít hru, což vedlo k mnoha přečíslením na obou stranách. Jen jedno ale bylo využito, to když to v situaci 2 na 1 vzal na sebe Adam Titlbach – 5:2. V dalším průběhu třetiny se párkrát zaskvěl i brankář Milota, nicméně výběr USA už toho moc nepředvedl. Naopak Češi navyšovali skóre. Petr Sikora skóroval do prázdné brány při přesilovce a Adam Jecho vyloženě dotlačil puk do sítě po odvážném vyjetí soupeřova gólmana z brány – 7:2.

Česká osmnáctka tak po zasloužené výhře udělala velmi důležitý krok za cestou do semifinále, nyní ji čeká ještě souboj se Švédskem a Německem.

David Čermák (Česko): Mnohem lepší výkon než proti Kanadě. Celý tým hrál zodpovědněji a agresivněji a projevilo se to i na výsledku. Hráli jsme důrazně, neuhýbali jsme před souboji, velmi dobrý výkon. Za stavu 1:1 to byl vyrovnaný zápas, pak nám pomohly góly v přesilovce, odskočili jsme, poslední třetinu sehráli kluci perfektně.
Luke Strand (USA): Dnes byl náš hokej příliš sobecký. Nebyl v tom žádný týmový duch, což nás stálo hodně inkasovaných branek a změnilo to celkově náš přístup ke hře. Musíme tohle hodit za hlavu, ale zároveň myslet na to, že už nemáme žádné slepé náboje a musíme vyhrávat.