ČLÁNEK

Slováci zkusí v Piešťanech obrat první Rusy, Američané o play off se Švédy

06.08.2019 | Redakce

Piešťany - Před posledním hracím dnem má jistou účast v play off slovenské skupiny B jen Rusko. Sborná nastoupí proti Slovensku (19:00), kterému už účast v semifinále utekla. O druhou vstupenku do vyřazovací fáze si zahrají Američané se Švédy (15:30).

První duel piešťanského středečního programu nabídne přímý souboj o druhé místo skupiny B. Švédi doposud porazili Slovensko těsně 3:2 a následně prohráli i přes skvělý výkon gólmana Jespera Wallstedta s Ruskem 0:3. Američané nestačili na Sbornou v prvním střetnutí Hlinka Gretzky Cupu v Easton Aréně 2:6 a pak ve strhující bitvě přehráli domácí tým 4:3 po prodloužení.

Tým, který středeční odpolední souboj zvládne lépe, bude mít jistou účast v play off. Slovákům by kvůli nepříznivé bilanci s Tre Kronor i USA nestačila ani případná tříbodová výhra nad lídrem skupiny. Onlajn textový přenos z utkání můžete sledovat na stránce onlajny.com.

Domácí Slovensko již sice ztratilo šanci na postup do semifinále, ale v posledním zápase proti Rusku jistě nechá na ledě vše. Oba své zápasy zatím prohrálo jen o jedinou branku a na turnaji se předvádí v dobrém světle. Především v úterním zápase se Spojenými státy americkými nebyli Slováci daleko od vítězství. V zápase sice měli méně šancí a po celou dobu je držel hlavně brankář Šimon Latkóczy, ale ve třetí třetině dokonce vedli a v prodloužení měli mnoho šancí na branku.

Po zápase celá hala přesto skandovala a tleskala svým hokejistům za velmi statečný a bojovný výkon. "Myslím, že naši svěřenci udělali slovenskému mládežnickému hokeji skvělou reklamu. Po dlouhé době jsme na turnaji zatím vyrovnaným soupeřem a nejsme fackovacím panákem," uvedl trenér Ivan Feneš.

Rusko si v posledním zápase poradilo se Švédskem 3:0. Na branku se sice čekalo až do 53. minuty, ale poté zaslouženě již střely ruských hráčů skončily v síti. Poradí si favorit zápasu i se Slovenskem? Bude připraven textový přenos na stránce onlajny.com.

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.