ČLÁNEK

Odpoledne si Slováci zahrají o 7. místo, poté se strhne boj o finále

08.08.2019 | Redakce

Piešťany – Zápasy ve skupině jsou již minulostí. Domácí Slovensko do semifinále nepostoupilo, bude se ale snažit vyhrát nad Švýcarskem v duelu o sedmé místo a získat alespoň jednu výhru (15:30). Od 19:00 se odehraje tuhý boj o finále mezi Ruskem a Finy, kteří se budou stěhovat z Břeclavi.

Ve slovenských Piešťanech odehráli Slováci skvělé zápasy a ukázali, že mohou hrát s kýmkoliv, vždyť se všemi silnými týmy prohráli pouze o branku. V prvním duelu podlehli Švédsku 2:3 a o den později čelili USA. Tento zápas byl jeden z nejlepších v celé této skupině v perfektní atmosféře. Slovensko prohrávalo 1:2 a ve druhé třetině se hlavně muselo bránit, ale v poslední minutě této části ujel do brejku Ján Lašák a vyrovnal na 2:2. Ve třetí třetině přidali oba celky po jedné brance a šlo se do prodloužení, ve kterém byli šťastnější hráči ze zámoří.

V souboji s Ruskem již ani jednomu z celků o nich v podstatě nešlo, protože domácí ztratili naději na postup a Sborná měla jisté první místo. Slovensko ale předvedlo velmi bojovný a statečný výkon a favorita i přestřílelo. Opět přišlo na řadu až prodloužení, kde se bohužel pro domácí prosadil Trinějev.

"Jsem rád, že se tu nebavíme potřetí o nějaký náhodě, ale že jsou tu chlapci, kteří naopak ukazují kvalitu, " uvedl trenér Slovenska.

Jejich soupeřem v pátečním zápase bude Švýcarsko, které hrálo zápasy ve skupině A a získalo pouze jediný bod, a to s Čechy, po prohře v nájezdech. Poté jak s Fini, tak s Kanadou schytalo vysoký debakly.

Ani Švýcaři nebudou chtít skončit poslední a samotný trenér Martin Höhener vidí v mužstvu naději do dalších zápasů: Mám pocit, že náš tým má potenciál. Máme do budoucna s čím pracovat.

Připraven bude opět od 15:30 komentovaný přenos na stránce onlajny.com.

Večer bitva neporažených Rusů s Finy

Piešťanské semifinále rozehraje vítěz skupiny B Rusko a Finsko, které ve skupině A nestačilo pouze na Kanadu. Výběr Suomi bude chtít Sbornou překvapit, cestu ukázal celku ze země tisíce jezer domácí tým, který lídra své skupiny potrápil a nakonec padl až 1:2 po prodloužení.

Finové mají ve svém kádru druhého nejúspěšnějšího střelce turnaje. Roni Hirvonen skóroval během tří skupinových zápasů čtyřikrát, mimo jiné se blýskl hattrickem v duelu s českým národním týmem. Sborná naopak bude stavět svou hru na komplexním výkonu všech formací a brankářů.

Jednička Jaroslav Askarov i dvojka Maxim Motorygin předvedli doposud v Easton Aréně výborné výkony, když inkasovali dohromady jen tři branky a připsali si úspěšnost zákroků přibližující se hranici 97 %. Semifinále začne v 19 hodin a sledovat ho můžete na webu onlajny.com.

Krátké zprávy

Velký divácký zájem

2.8. - Hlavně díky fanouškům mají zápasy Hlinka Gretzky Cupu skvělou atmosféru. Český hokej moc těší zájem o tento tradiční mládežnický turnaj v Břeclavi. Všem, kteří nemají permanentku na všechny zápasy, zároveň doporučujeme, aby do Fosfa arény dorazili s předstihem a vyhnuli se tak frontám, které se občas díky velké poptávce po vstupenkách před zápasy tvoří.

Přátelská utkání

17.6. - Před startem samotného turnaje Hlinka Gretzky Cupu 2023 se ještě 29. července uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den od 17:00 zahrají v Trenčíně s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Facebook HGC

5.6. - Zajímá vás dění na Hlinka Gretzky Cupu? Sledujte facebookovou stránku turnaje.