Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 odstartuje 7. srpna opět v Břeclavi a Bratislavě

21.06.2017 | Redakce

27. ročník tradičního letního turnaje osmnáctiletých Memoriál Ivana Hlinky je na programu od 7. do 12. srpna 2017 a fanoušci v Břeclavi a Bratislavě se mohou opět těšit na souboje těch nejlepších výběrů v rámci dané kategorie. Češi zahájí cestu za obhajobou v základní skupině se Spojenými státy, Švédskem a Švýcarskem. Slováci vyzvou Kanadu, Finsko a Rusko.

Složení skupin:

Skupina A, Břeclav: Česko, Švédsko, Švýcarsko, USA
Skupina B, Bratislava: Slovensko, Kanada, Finsko, Rusko

Formát turnaje

Na turnaji mohou startovat hráči narozeni roku 2000 a mladší. Maximální počet zúčastněných hráčů v jednom mužstvu je dvaadvacet. 20 hráčů do pole + 2 brankáři. Všichni hráči také musí obdržet vstupní víza do České a Slovenské republiky.

Statistiky budou počítat ČSLH a SlovakIHF. Turnaj budou rozhodovat kvalifikovaní rozhodčí s mezinárodní licencí.

Do bojů o medaile postoupí první dva nejlepší celky z každé skupiny. Týmy umístěné na třetích a čtvrtých místech se utkají mezi sebou o umístění.

Za vítězství v základní skupině se budou počítat tři body. Poražený zůstane bez bodu. Pokud zápas nebude rozhodnut v základní hrací době, oba týmy si připíší bod a poté bude následovat pětiminutové prodloužení ve třech na obou stranách. Pokud se nerozhodne ani v prodloužení, budou následovat samostatné nájezdy, tři na každé straně. Vítěz v prodloužení či po samostatných nájezdech získá bod navíc. V play-off bude v případě nerozhodného skóre po 60 minutách následovat 10 minutové prodloužení ve čtyřech hráčích na obou stranách a k případným samostatným nájezdům budou muset týmy nominovat po pěti hráčích.

Před startem samotného turnaje se 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si v ten samý den zahrají s USA.