Amerika byla lepší hlavně v důrazu před bránou, smutní po prohraném semifinále Václav Karabáček

10.08.2013 | Petr Horčička

Finále bylo pro české hokejisty blíže, než se předpokládalo. Po prohraném zápase s Kanadou a první třetině se Švýcarskem už našim mladíkům věřil v postup do další fáze turnaje jen málo kdo. V semifinále nestačili na důrazné Američany, kteří Čechy přehráli výsledkem 5:3.

Václave, co rozhodlo semifinále se Spojenými státy?
Všechny tři třetiny jsme odehráli velmi dobře. Plnili jsme si pokyny trenérů, akorát v té třetí třetině to trochu polevilo. Dostali jsme dva slepené góly a prohráli jsme.

Změřili jste síly s oběma týmy ze zámoří. Byli Američané lepší, než Kanaďané?
Proti Kanadě jsme byli, řekl bych, že takový ospalí. V zápase s Amerikou jsme nasadili od první třetiny vyšší tempo. Jen nás mrzí ty nevyužité šance.

V čem byl váš páteční soupeř lepší?
Amerika byla lepší hlavně v důrazu před bránou. Špatně jsme střídali a z toho jsme inkasovali laciné góly.

V sobotu vás čeká utkání o třetí místo. Narazíte na silné Rusko, s čím do toho zápasu půjdete?
Do zápasu s Ruskem půjdeme s tím, že vyhrajeme a uděláme všechno pro to, abychom získali třetí místo.